مراکز جامعه معلولین ایران
 
 
خرداد 1397

4 3 2 1
11 10 9 8 7 6 5
18 17 16 15 14 13 12
25 24 23 22 21 20 19
31 30 29 28 27 26
 
 
آغاز مناسب سازی هتل‌ها و اماکن گردشگری/ مذاکره با وزارت صنعت در حوزه خودروهای ویژه معلولان

ابراهیم کاظمی مومن سرایی گفت: چهارمین نشست سراسری مناسب سازی کشور برگزار شد و در این نشست موضوعات مرتبط با حوزه مناسب سازی مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

وی افزود: هر یک از دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام مسئولیت هایی هستند که برای آن‌ها تعریف شده و در این رابطه عملکرد آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

رئیس دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی کشور با اشاره به آخرین وضعیت پروژه هزار و ۲۰۰ دستگاه اداری در ۳۱ استان گفت: پیش از این هزار و ۲۰۰ دستگاه اداری و اجرایی کشور موظفه به انجام مناسب سازی در ساختمان‌های خود شده بودند و در 

جلسه اخیر ستاد مناسب سازی وضعیت دستگاه‌های اداری در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. 

کاظمی مومن سرایی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، سازمان بهزیستی با ۶۸ درصد بهترین شرایط را در بخش مناسب سازی و سازمان نظام پزشکی با ۲۳ درصد ضعیف‌ترین دستگاه در حوزه مناسب سازی بوده است. 

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور مناسب سازی هتل‌ها و اماکن گردشگری خاطرنشان کرد: نماینده سازمان میراث فرهنگی، گزارشی را از آخرین وضعیت هتل‌ها و مراکز گردشگری جهت ارائه خدمات به معلولان ارائه کرده و قرار است این ضعف در اماکن گردشگری از میان رود. 

رئیس دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی کشور از تشکیل یک کمیته تخصصی در هر استان در بخش مناسب سازی خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر ۳ کمیته تخصصی در ستاد مناسب سازی تشکیل شده و کمیته حقوقی و نظارت، آموزش و اطلاع رسانی و کمیته تخصصی تحقیقاتی از جمله این کمیته‌ها به شمار می‌آیند. 

کاظمی مومن سرایی با ارائه آماری از وضعیت مناسب سازی در استان‌های کشور اظهارکرد: طبق آخرین گزارش ارائه شده در ستاد مناسب سازی کشور، استان یزد با ۵۹ درصد در بخش دستگاه‌های اجرایی بهترین شرایط را دارد و تهران نیز با ۲۴ درصد در این بخش، به هیچ وجه از شرایط مطلوبی برخوردار نیست.

وی افزود: طبق گزارش ارائه شده دستگاه‌های اجرایی موظف هستند در یک بازه زمانی مشخص وضعیت مناسب سازی ادارات خود را بهبود ببخشند و در نهایت گزارش آن را در اختیار ستاد مناسب سازی قرار دهند.

رئیس دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی بهزیستی کشور 

از مناسب سازی معابر و مبلمان شهری در کلانشهرها خبرداد و خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تعاملی را با شهرداری‌های کلانشهرها داشته باشیم تا وضعیت مناسب سازی در کلانشهرها را بهبود بخشیم. 

وی در خصوص توافق ستاد مناسب سازی با وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد: به زودی و بر اساس توافقات صورت گرفته، تحول خوبی در حوزه حمل و نقل و جا به جایی معلولان شاهد خواهیم بود و خودروهای مناسب سازی شده ویژه معلولان در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

میزان

   1396/4/1 14:11

 
 
  | | | |  
   
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به جامعه معلولین ايران می باشد
تهران ،خیابان مطهری ، بعد از چهارراه سهروردی، روبروی کوچه یوسفیان ، پلاک 55
تلفن:  4 - 88455002 ، فاکس: 88455001
پست الکترونیک : info@iransdp.com
نام کاربری : 
کلمه عبور : 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور