مراکز جامعه معلولین ایران
 
 
تير 1398

7 6 5 4 3 2 1
14 13 12 11 10 9 8
21 20 19 18 17 16 15
28 27 26 25 24 23 22
31 30 29
 
 
پیام دوازده آذر 1397 جامعه معلولین ایران
جامعه معلولین ایران در چهلمین سالگرد تأسیس خود با یاری معلولان توانمند، تمام همت خود را در بهبود شرایط زندگی اجتماعی معلولان و ارتقای جایگاه آنها قرار داده است و اکنون با دارا بودن 20 شعبه و 40 دفتر در سراسر کشور و  000/50 عضو معلول جسمی - حرکتی به عنوان قدیمی ترین و قوی ترین سازمان غیر دولتی حوزه معلولان جسمی حرکتی ، فعالیت می نماید.
پس از تلاش و تکاپوی بسیار قانون حمایت از حقوق معلولان در اسفند 1396 توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و در اردیبهشت 1397 توسط ریاست محترم جمهوری جهت اجرا ابلاغ گردید . این قانون با وجود آن که تمام خواسته های معلولان اعم از بیمۀ لوازم توانبخشی ، بازنشستگی معلولان ، کمرنگ بودن بخش خصوصی ، عدم بخشودگی یا تخفیف مالیات حقوق بگیران معلول و غیره ، در آن  دیده نشده است ، بخش های متنوع و مهمی را در بر می گیرد که اجرای مفاد همین قانون می تواند راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات فردی و اجتماعی معلولان باشد و بی تردید اجرای درست و کامل آن در سراسر ایران اسلامی می تواند زیربنای مهمی را برای سالهای آتی بگذارد.
در کنار این قضایا به هر حال تحمیل تحریم های ناروای ایالات متحده و شرایط اقتصادی کنونی برای همه معلولان گرامی ایران وضعیتی دشوار ایجاد نموده است و خیلی از این ها در وضعیت فقر مفرط و عدم تامین مایحتاج اولیه زندگی اشان قرار گرفته اند و خانواده های آنها را در تامین نیازهای توانبخشی و بهداشتی و درمانی این عزیزان دچار مشقت نموده است و مسئولان باید با تلاشی بیشتر به رفع این مشکلات فراروی معلولان بکوشند تا تبعات بیشتری نصیب آنها و جامعه نگردد.
در این وضعیت و با این شرایط وظیفه همه مسئولان کشور و متولیان امور معلولان ، همبستگی و اتحاد بیشتر در جهت رفع مشکلات معلولان و طرح و پیگیری مسائل آنها در سطح ادارات و سازمانهای دولتی و نهادهای حکومتی می باشد و باید با راهکارهای جدید و با همت
بسیار ، گام های موثری در حوزه اشتغال ، مناسب سازی ، مسکن و تامین نیازهای توانبخشی ، بهداشتی و درمانی جامعه هدف، بردارند.
جامعه معلولین ایران جهت احقاق حق معلولان به نحو شایسته و در سریع ترین زمان ممکن، پیشنهادهای زیر را اعلام می نماید و خواهان انجام آن توسط همه دست اندرکاران و مسئولان نظام می باشد  :                                                                                                                                            
  1. اجرای دقیق و درست تمام مواد و تبصره های قانون حمایت از حقوق معلولان و اختصاص بودجه لازم برای اجرایی شدن آن در سال 1398 و ارائه گزارش های لازم در خصوص اجرای آن .
  2. اجرای دقیق ودرست تمام مواد و تبصره های تصویب نامه خرداد 1396 هیات دولت در خصوص معلولان و ارائه گزارش های لازم در این خصوص از زمان تصویب تاکنون .
  3. تسریع در تشکیل شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی و لزوم نظارت بر حسن اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان و مصوبه هیات دولت در خصوص معلولان .
  4. اتخاذ تدابیر لازم جهت کنترل گرانی خارج از حد لوازم توانبخشی و بهداشتی و درمانی و اختصاص ارز دولتی جهت هزینه این لوازم و توزیع آن بین متقاضیان واقعی از طریق سازمان ها و مراکز مرتبط با حوزه معلولان .
  5. رعایت استاندارد سازی و ارتقای کیفیت لوازم و تجهیزات توانبخشی درمانی و بهداشتی مورد نیاز معلولان به جهت حفظ سلامتی آنها و بهبود شرایط توانبخشی کشور .
  6. اتخاذ تدابیر لازم در خصوص رفع مشکلات زندگی معلولان و جبران بخشی از گرانی های اخیر و کاهش هزینه های آنها با توجه به بیشتر بودن هزینه های زندگی افراد دارای معلولیت نسبت به سایر افراد جامعه .
  7. بهبود شرایط اشتغال معلولان به خصوص در زمینه های شغل یابی ، ایجاد شغل های پایدار و ارتقای شغلی آنها در فضای کسب و کار و سایر حمایت های لازم در این خصوص .
  8.   تلاش در جهت انجام دسترس پذیری و مناسب سازی کامل و بهینه برای معلولان به منظور افزایش حضور و مشارکت اجتماعی معلولان سراسر کشور .
  9. حمایت بیشتر از سازمان های غیردولتی فعال در امور معلولان تا بتوانند با شیوه های جدید و با اقدامات سریع تر به تامین بخشی از نیازهای معلولان بپردازند و اهداف معلولان را تامین نمایند .
  10. تلاش دولت در جهت حمایت از بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان و ارائه راهکارهای عملی با هدف ورود این بخش برای یاری رساندن به معلولان و رفع مسائل آنها به خصوص در حوزه آموزش ، سلامت و توانبخشی ، اشتغال ، مناسب سازی ، مسکن و غیره .
 
     
                                                                                         هیات مدیره جامعه معلولین ایران
 
   1397/9/10 18:36

 
 
  | | | |  
   
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به جامعه معلولین ايران می باشد
تهران ،خیابان مطهری ، بعد از چهارراه سهروردی، روبروی کوچه یوسفیان ، پلاک 55
تلفن:  4 - 88455002 ، فاکس: 88455001
پست الکترونیک : info@iransdp.com
نام کاربری : 
کلمه عبور : 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور