مراکز جامعه معلولین ایران
 
 
آذر 1398

1
8 7 6 5 4 3 2
15 14 13 12 11 10 9
22 21 20 19 18 17 16
29 28 27 26 25 24 23
30
 
 
پیشنهادهای عملی شدن ماده 8 قانون حمایت از حقوق معلولان در نشست شورای راهبردی ورزش معلولان شهر تهران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، صبح امروز (سه‌شنبه) در نشستی که با حضور مجید رباطی سرپرست این سازمان و برخی معاونان وی، زینب نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری و تنی چند از معاونان این اداره، محمدتقی جغتایی، مشاور وزیر بهداشت، سپیده حبیبی، مشاورکمیته سلامت شورای شهر تهران، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، مدیران انجمن‌های علمی، دبیر و اعضای کانون معلولان و ... برگزار شد، در خصوص ماده ۸ قانون حمایت از معلولان مبنی بر استفاده رایگان این قشر از خدمات ورزشی بحث و تبادل انجام گرفت.

در ابتدا بیابانی معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری تهران به تشریح عملکرد دو حوزه ورزش آقایان و بانوان برای معلولان و بیماران خاص پرداخت و آماری از میزان حضور این افراد در فعالیت‌های رقابتی ارایه کرد. همچنین رادبوی رئیس اداره کل اماکن ورزشی سازمان ورزش به میزان خدمت رسانی در مجموعه‌های ورزشی و تخفیفات ارایه شده به معلولان و بیماران خاص اشاره کرد.
 
در ادامه از سوی سازمان ورزش شهرداری چهار مطلب (۱- استفاده از ظرفیت حداکثری مجموعه‌های ورزشی ویژه جانبازان و معلولین و ارایه تخفیفات و تسهیلات رایگان منوط به تامین بودجه و تائید هیئت مدیره سازمان است. ۲- اجرای این قانون در سال اول ابلاغ به صورت کامل و در تمام مجموعه‌های ورزشی امکان پذیر نیست و مستلزم آماده‌سازی زیرساخت‌های ورزشی است. ۳- در قدم اول اجرای این قانون باتوجه به عدم پیش بینی اعتبارات، کمبود بودجه وزیرساخت‌های مناسب ورزشی در سطح مناطق ۲۲ گانه پیشنهاد می‌شود سانس‌های ثابت رایگان در مجموعه‌های ورزشی ویژه، در روز‌های هفته در نظر گرفته شود. ۴- در جدول تخفیفات و تسهیلات سال ۹۸ ارائه خدمات به معلولین به صورت ویژه پیش‌بینی شود و تا پایان برنامه پنج ساله سوم با شیب ۱۵ درصدی این تخفیفات افزایش یابد.) به عنوان پیشنهاد مطرح شد تا حاضران در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را بیان کنند.
 
این نشست با اعلام نظرات ادامه یافت، آماده فضای فضا‌های مناسب برای ورزش کردن معلولان پیش از ارایه خدمات رایگان، آموزش معلولان قبل از حضور در فعالیت‌های رقابتی، جلب مشارکت سرمایه‌گذار برای ایجاد فضای ورزشی ویژه معلولان، در نظر گرفتن میزان معلولیت افراد در ارایه خدمات از مهم‌ترین پیشنهادات مطرح شده در نشست یادشده بود.
 
سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران پس از استماع سخنان حاضران ضمن خوشامدگویی به میهمانان، گفت: سازمان ورزش علیرغم اینکه هیچ ابلاغ تازه‌ای از سوی شورای شهر تهران نداشته است، اما همانند سال‌های گذشته و از سال ۹۶ براساس اعلام شورای شهر نسبت به ارائه تسهیلات و تخفیفات به معلولان اقدام کرده است.
 
رباطی ادامه داد: به اعتقاد من برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به این قشر لازم است تا آمار دقیقی از پراکنش افراد معلول در هر منطقه به دست آوریم تا خدمت رسانی شایسته‌ای داشته باشیم. این امر با همکاری اداره بهزیستی و سایر ارگان‌های ذی‌ربط امکان پذیر است.
 
وی پیشنهادات کارگروهی با حضور کارشناسانی از سازمان ورزش، اداره کل سلامت و سایر بخش‌های مرتبط با جامعه معلولان و قانونگذران برای پیشبرد اقدامات در خصوص ماده ۸ قانون حمایت از معلولان ایجاد شود.
 
نصیری، مدیرکل سلامت شهرداری تهران از میزبانی سازمان ورزش تشکر کرد و سازمان ورزش در جهت ارایه خدمات بیشتر و بهتر به معلولان استوار دانست و دلیل این ادعای خود را اینگونه بیان کرد که سازمان ورزش در سال ۹۸ برای اولین بار شیوه نامه اجرایی فعالیت‌های تفریحی ـ. ورزشی خود را با رویکرد افراد دارای معلولیت به انجام می‌رساند.
 
   1398/3/9 17:36

 
 
  | | | |  
   
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به جامعه معلولین ايران می باشد
تهران ،خیابان مطهری ، بعد از چهارراه سهروردی، روبروی کوچه یوسفیان ، پلاک 55
تلفن:  4 - 88455002 ، فاکس: 88455001
پست الکترونیک : info@iransdp.com
نام کاربری : 
کلمه عبور : 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور