مراکز جامعه معلولین ایران
 
 
شهريور 1400

5 4 3 2 1
12 11 10 9 8 7 6
19 18 17 16 15 14 13
26 25 24 23 22 21 20
31 30 29 28 27
 
 
نمایندگان خواسته های حقیقی همه معلولان؛ قهرمانان ماندگار نشریه هوادار، پنجشنبه، ۱۵ شهریور ۱۴۰۰
چندی ست قهرمانان دارای معلولیت ایرانی در بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ به افتخارآفرینی و مدال آوری مبادرت می ورزند و شادی و شعفی را در جامعه به خصوص میان معلولان برانگیختند و اخبار شاهکارشان در همه فضاهای رسانه ای منعکس شده است و تفاسیر و تعابیر متعدد و متنوعی در خصوص آنها  نگاشته شده است .
به نظر این رویداد و اتفاقات آن از دید معلولان به گونه و لون دیگری است، آنها این قهرمانان را آیینه تمام قد خویش می دانند که توانسته اند با خود باوری و تلاش بیش از حد بر موانع و سدهای بیشمار جامعه و نگرش های ناروا و درهم شکننده فرهنگی جامعه، مستولی شوند و خود را به ذروه ها و قله های رفیع پیروزکامی برسانند و حتی به کارهایی اقدام ورزند که افراد غیرمعلول هم قادر به انجام آن نبوده اند و یا با کارهای این افراد برابری کنند. این قهرمانان نماینده و نمایانگر نیات و خواسته های حقیقی همه معلولان هستند و اعمال و اقدامات آنها در این مسابقات سوای از تبلیغات رسانه ای در خصوص توانایی های ملی ایرانیان نشانگر آن است که معلولان ایرانی می خواهند رشد کنند و در جامعه ی به حاشیه رانده شده و نادیده شده، دیده شوند و به جایگاه واقعی خودشان برکشیده شوند. اما لازم است موانع راهشان و کوشیدنشان رفع گردد تا بیش ازین افتخار بیافرینند و توانمندی بالایشان را به منصه ظهور برسانند.
البته آنها تنها کسانی نیستند که به ایجاد امواج خواستن و توانستن است، می پردازند بلکه همه معلولان دانش آموخته، هنرمند، صاحبان فنون و تخصص و مدیران هم چنین مسیری را می پیمایند تا به مردم و مسوولان، وجود و حضورشان را بر اساس پیشرفت هایی که داشته بفهمانند و بگویند که آنچه بیشتر از همه گروه آنها را می آزارد محدودیت و محرومیت های اجتماعی و فرهنگی است.
اکنون جمع معلولان با خوباوری و کوشایی زیادی به جایگاه های ارزنده ای دست یافته است و حال نوبت مسوولان و جامعه است تا بر اساس باورپذیری عملگرایانه و بدون هرگونه شعار و نمایش، به ارتقای واقعی جایگاه و پایگاه اجتماعی آنها بپردازند و فضایی مساعد و شایسته را برای تحقق نیات و خواسته های برحق آنها ایجاد نمایند تا ببینند چقدر در توسعه ملی این افراد کارساز هستند و انرژی بخش هستند.

معلولان قهرمان بهترین و شایسته ترین نمایندگان ایران در سطح جهانی هستند.

کامران عاروان ؛ مدیرعامل جامعه معلولین ایران و رئیس هیات مدیره شبکه ملی تشکل های مردم نهاد معلولان جسمی حرکتی
   1400/6/21 12:56

 
 
  | | | |  
   
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به جامعه معلولین ايران می باشد
تهران ،خیابان مطهری ، بعد از چهارراه سهروردی، روبروی کوچه یوسفیان ، پلاک 55
تلفن:  4 - 88455002 ، فاکس: 88455001
نشانی تلگرام : iransdpchannel@
پست الکترونیک : info@iransdp.com
نام کاربری : 
کلمه عبور : 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور