مراکز جامعه معلولین ایران
 
 
آذر 1400

5 4 3 2 1
12 11 10 9 8 7 6
19 18 17 16 15 14 13
26 25 24 23 22 21 20
30 29 28 27
 
 
برگزاری شش کارگاه علمی در پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، فتانه امیری درباره برگزاری کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره، اظهار داشت: کارگاه‌های آموزشی متعدد پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز با حضور اساتید و صاحب‌نظران علمی نیمه دوم دی برگزار می‌شود.

وی افزود: حسین نجمی (متخصص اعصاب و روان)، محمد کمالی (دکترای تخصصی آموزش بهداشت)، محمدرضا مقدسی (تسهیلگر و مدرس تاب‌آوری)، کامران عاروان (دکترای تاریخ و مدیر عامل جامعه معلولین ایران)، مهدی بصیرزاده (پژوهشگر و نویسنده حوزه خلاقیت ابداعانه) و ناندینی راوال (مشاور و معاون مجمع جهانی آموزش افراد دارای معلولیت و رئیس اسبق مجمع جهانی در منطقه آسیا) از جمله اعضای هیأت علمی جشنواره هستند که تاکنون حضورشان در کارگاه‌های علمی قطعی شده است. 

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم پرواز، گفت: پنجمین دوره جشنواره علاوه بر اینکه همچون دوره‌های قبل مسئولیت سنگین فرهنگ‌سازی در مورد مسائل معلولیت را بر عهده دارد، تعهدی مهم‌تر در شناساندن تبعات معلولیت‌های پنهان و درگیری مضاعف و پیچیده جهان را با بیماری‌ها به ویژه کاهش تأثیرات کرونا را بر افراد معلول بررسی می‌کند.

امیری خاطرنشان کرد: کاربرد فناوری یاری‌رسان و رسانه‌های مجازی از اقدامات مهم و اساسی است که جشنواره پرواز قبل از درگیری دنیا با کرونا برای اکران و حضور بیشتر و آسان‌تر افراد دارای معلولیت از آن بهره برد و در پنجمین دوره این جشنواره سیاست‌گذاری‌ها جهت دسترس پذیرتر کردن امکانات و برنامه‌ها برای تمام افراد با و بدون معلولیت است.

به گزارش ایرنا، پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز ۱۰ تا ۱۲ آذر امسال به صورت محدود و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با محوریت فیلم و فیلمنامه‌های کوتاه داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی و با هدف فرهنگ‌سازی در مورد مسائل معلولیت و نمایش توانمندی‌های افراد دچار معلولیت‌های گوناگون برگزار می‌شود.

محمدرضا شرف‌الدین سینماگر و تهیه‌کننده سینما به عنوان دبیر این دوره از جشنواره انتخاب شده است. محمدحسین لطیفی به عنوان رئیس هیأت انتخاب و داوران و محمدعلی خبیر به عنوان دبیر اجرایی در دوره جدید این جشنواره بین‌المللی حضور دارند.

فرهاد قائمیان، حسین مسافرآستانه، محسن زارع‌اشکذری، طیبه فلکیان، رحمت‌اله معمار اردستانی، آرموگام پاراسورامن و فتانه امیری (مشاور دبیر) هنرمندان و چهره‌های هستند که در مقام اعضای شورای سیاست‌گذاری در پنجمین دوره جشنواره فیلم پرواز حضور خواهند داشت.

   1400/9/1 16:24

 
 
  | | | |  
   
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به جامعه معلولین ايران می باشد
تهران ،خیابان مطهری ، بعد از چهارراه سهروردی، روبروی کوچه یوسفیان ، پلاک 55
تلفن:  4 - 88455002 ، فاکس: 88455001
نشانی تلگرام : iransdpchannel@
پست الکترونیک : info@iransdp.com
نام کاربری : 
کلمه عبور : 
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور